top of page

Diagnostické a mobilizačné techniky funkčných patológii pohybového aparátu v globálnom kontexte - 2025

Mobilizácie sú pre fyzioterapeuta alfou a omegou. História fyzioterapie je postavená na mobilizačných technikách. Ak je mobilizačná technika presne cielená, efekt je okamžitý a pacient pociťuje okamžitú úľavu. Kurz je veľmi komplexný a má 4 časti - periférne kĺby, krčná, hrudná a lumbálna chrbtica.

Diagnostické a mobilizačné techniky funkčných patológii pohybového aparátu v globálnom kontexte - 2025
Diagnostické a mobilizačné techniky funkčných patológii pohybového aparátu v globálnom kontexte - 2025

Čas a miesto

marec-jún 2025

Gen. Svobodu1830/3A, 958 01 , Partizánske, Slovensko

O podujatí

Lektor: Mgr. Lukáš Kasala

Cena za celý kurz: 1200 eur - 300 eur za každú časť. V cene je zahrnuté občerstvenie, pero, skriptá ku každej časti, certifikát. Platbu možno rozdeliť na 4 časti po dohode. 

Počet dní kurzu: 12

Maximálny počet účastníkov: 12

Počet kreditov: 78 kreditov

Prihlásenie je možné len na celý kurz. 

Mobilizačné techniky sú pre fyzioterapeutov alfou a omegou a je v podstate jedno, na akom oddelení pracujeme. 

Nikam sa neponáhľame. Žiadny rýchlokurz celej chrbtice za 2 dni. Každej časti tela budeme venovať dostatok času a precíznosti. Dokopy celý kurz má 12 dní. Aby ste sa mobilizačné techniky kvalitne naučili, je potrebný čas, lektor, ktorý Vás skontroluje, poprípade chytí Vaše ruky a naučí správnu techniku, a tréning. Kurz nie je len o mobilizácií kĺbov, ale aj o kvalitnej teórií. Budeme sa venovať rôznym patologickým stavom a ako s nimi pracovať. U každej blokády si povieme, v akých svaloch sa tvoria trigger pointy, na ktorý orgán je naviazaná. Nepodávame len prosté fakty, ale aj vysvetľujeme, prečo to tak je, na akom anatomickom, neurologickom a neurofyziologickom princípe jednotlivé vzťahy fungujú, a prečo sú dané techniky efektívne. 

Na kurz prijímame LEN 12 účastníkov. Lektor bude mať dostatok času sa každému venovať a techniku naučiť. Celý kurz je informačne prepojený a informácie sa dopĺňajú. Ale nie len medzi jednotlivými časťami, ale aj s ostatnými kurzami, ktoré máme v ponuke. 

Mobilizačné techniky majú na Slovensku a Česku históriu. Lewit, Mojžíšová, Rychlíková,  Zbojan, Rossina, Tichý a mnoho ďalších zakladateľov fyzioterapie u nás mali ako základ mobilizačné techniky. A dosahovali vynikajúcich výsledkov. Lewit dodal mobilizačným technikám vedecký podklad a evidenciu. Nie sú teda opreté len o domnienky, ale o vedu. 

Mobilizačné techniky v našom kurze sú kombináciou mobilizačných techník podľa Lewita, Petra Bitnara a mobilizácií vo vývojových polohách. 

Vytvorili sme komplexný kuz mobilizačných techník, ktorý sa skladá zo 4 častí. Každá časť má niekoľko dní:

  • Mobilizácie periférnych kĺbov - 3 dni - marec 2025
  • Mobilizácie krčnej chrbtice a C/Th - 3 dni - apríl 2025
  • Mobilizácie hrudnej chrbtice a rebier - 3 dni - máj 2025
  • Mobilizácie lumbálnej chrbtice a panvy - 3 dni - jún 2025

Detailný program bude zaslaný pred dátumom konania každej časti. 

Zdieľajte toto podujatie

bottom of page