top of page

3-hodinový PRAKTICKÝ WORKSHOP: Viscerálna manipulácia

Práca s orgánmi patrí medzi základne zručnosti fyzioterapeuta. Takmer 40% pacientov má pôvod bolesti z orgánu, aj keď pociťujú bežné bolesti ako bolesť chrbta, ramena, bedrové kĺbu a podobne. Kurz sa zameriava na diagnostiku a terapiu porúch orgánov tráviaceho traktu.

Registration is closed
See other events
3-hodinový PRAKTICKÝ WORKSHOP: Viscerálna manipulácia
3-hodinový PRAKTICKÝ WORKSHOP: Viscerálna manipulácia

Čas a miesto

05. 7. 2023, 17:00 – 20:00

Gen. Svobodu1830/3A, Partizánske, Slovensko

O podujatí

Lektor: Mgr. Lukáš Kasala

Cena: 50 EUR 

Maximálny počet účastníkov: 12

Kurz určený pre: fyzioterapeut, lekár

Nie ste si istý, či má viscerálna terapia význam, či Vás bude baviť, budete správne vedieť pracovať s orgánom a či má zmysel investovať financie do celého kurzu? Tak si príďte "viscerálku" skúsiť v rámci workshopu a uľahčíme Vám rozhodovanie :) 

Alebo ste už máte za sebou a radi by ste si niečo zopakovali? Mysleli sme na to, stáva sa, že po kurze niečo zabudneme. Príďte si techniky zopakovať :) 

Teorií sa budeme venovať len minimálne, to necháme na kurz. 

Palpácia brucha a palpačné vyšetrenie orgánov by malo patriť medzi základné a rutinné vyšetrenie. Až takmer 40% majú pôvod bolesti v orgáne, avšak sťažujú sa na bežné bolesti ako chrbát, bedrový kĺb, koleno, rameno a pod. Problém s orgánom sa však málokedy objavuje v mieste, kde sa orgán nachádza. Typickým prejavom je napríklad bolesť pravého ramena a šije, kam sa prezentuje pečeň alebo žlčník. Ak rozumieme prezentácií bolesti a iným symptómom, vieme si orgán vyšetriť, naviazané blokády a trigger pointy, vieme orgán vyšetriť, úspešnosť v terapií výrazne stúpa. 

Kurz je určený pre fyzioterapeutov a lekárov.

Čomu sa budeme venovať? V tomto workshope sa naučíme pracovať so žalúdkom, dvanástnikom, pečeňou, pylorom, trajceho ligamentom a omentom minus.

Ďalšia časť tráviaceho traktu bude v nasledujúcom workshope.

Zdieľajte toto podujatie

bottom of page