top of page

Bránica a hlboký stabilizačný systém chrbtice

Správna funkcia hlbokého stabilizačného systému je dôležitá z mnoho dôvodov. Ale prečo je vlastne dôležitý? Ktoré svaly do HSSCH patria? Ako presne je prepojená bránica a panvové dno? Aká je správna funkcia bránice? Ak sa snažíme o správnu funkciu HSSCH, musíme mu rozumieť.

Přihlašování uzavřeno
Zobrazit další události
Bránica a hlboký stabilizačný systém chrbtice
Bránica a hlboký stabilizačný systém chrbtice

Čas a miesto

09. 8. 2023, 16:00 – 19:00

platforma Zoom

O podujatí

Dátum: 9.8.2023

Čas: 16:00-19:00

Lektor: Mgr. Lukáš Kasala

Miesto: platforma Zoom

Cena: 40 EUR

Jazyk: slovenský

Počet kreditov: 3

Rozumieť HSSCH patrí medzi dôležitú vedomostnú výbavu fyzioterapeuta. Okrem znalosti, ako ho správne cvičiť, musíme poznať, ktoré svaly do HSSCH patria,  ako spolu súvisia, ako sa prejavuje nesprávna funkcia, aká je úloha bránice v HSSCH, ako môže porucha orgánu ovplyvniť správnu funkciu bránice a HSSCH, význam správneho dýchacieho vzoru v HSSCH a ďalšie.

Dozviete sa, ako nesprávne postavenie hrudníka voči panvy, rotácie hrudníka, posuny, nutácie, rotácie ovplyvňujú postavenie panvy a následne funkciu HSSCH.

Nesmieme zabudnúť ani na správnu polohu a funkciu lopatky, ktorá hrá v HSSCH veľmi dôležitú úlohu a ktorej bude venovaná značná pozornosť. Detailne vysvetlíme, aká je správna funkcia bránica pri správnom fungovaní HSSCH. Na webinári uvidíte veľa fotiek a kazuistií konkrétnych prípadov a patológií s vysvetlením, kde je problém a ako s ním pracovať.

Webinár je vhodný pre: fyzioterapeut, lekár, študent fyzioterapie/medicíny, kondičný/fitnes tréner. Webinár nie je určený pre pacientov, laickú verejnosť, zdravotných pracovníkov, ani každého, kto nepracuje s HSSCH. 

Webinár bude nahrávaný, v prípade nemožnosti sa zúčastniť Vám po zaplatení pošleme link so záznamom.

Po prihlásení Vám príde email s informáciami o platbe. Ak email nedostanete do hlavnej schránky, pozrite sa medzi spamy alebo reklamy, niekedy email príde medzi iné správy. 

Hľadáte vzdelávanie, ktoré na seba naväzuje a podáva komplexný pohľad na pacienta? Naše webináre sú informačne prepojené s kurzami, ktoré organizujeme. Informácie, ktoré sa dozviete na tomto webinári, sú prepojené s kurzmami Viscerálna manipulácia, Komplexná terapia trigger pointov a Mobilizácie (pripravujeme).  Rovnako tak sú prepojené s ďalšími webinármi, ktoré máme pripravené a budeme ich postupne oznamovať. 

Zdieľajte toto podujatie

bottom of page